ČR – Island 2:1

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

ČR – Island 2:1 – Hodnocení Luďka Zelenky

Nejlepší zápas naší reprezentace pod vedením Pavla Vrby. Zodpovědný kompaktní výkon, který byl tentokrát podpořen i kreativním řešením v ofenzívě. Přestože se předpokládalo, že Island je vzadu téměř bezchybný (v kvalifikaci ještě nedostal branku), tak naši aktivním presinkem nacházeli okénka v islandském bloku vcelku pravidelně. Sebevědomím českého týmu neotřásla ani chyba Petra Čecha a inkasovaný gól. Vrba zvolil vhodnou náhradu za zraněné hráče a jak Plašil, tak Pudil měli velký podíl na vítězství našeho týmu. Island potvrdil své kvality a rozhodně byl houževnatým soupeřem, ale na dobře pracující český výběr to tentokrát ve většině aspektech nestačilo. Zasloužené vítězství, byť rozhodující branka byla více než šťastná.

Hodnocení hráčů (1 – nejhorší, 10 – nejlepší)

Čech - 5

Chybující, tentokrát mu tolik nešly ani odkopy.
Vše ale zakrylo vítězství a jeho výtečný zákrok v závěru zápasu

Kadeřábek – 8

Tradiční motor, neúnavný, nesmlouvavý, ale i kombinačně silný a stíhal i bránit. Tolik mu nešly centry, vše ale vynahradil vyrovnávacím gólem do šatny, který byl jeho premiérový v reprezentaci.

Sivok – 7

Lepší z obou stoperů, ve vzduchu byl v obou šestnáctkách vidět, zapojoval se i do rozehrávky. Bylo na něm znát, že si věří do koncovky a po standardkách zůstával na hrotu a dostával se i do zakončení.

M. Kadlec – 6

Jistý, výborná spolupráce se Sivokem, jsou sehraní, dobře se doplňují. S islandskými útočníky měl občas problémy, hlavně při dlouhých míčích.

Pudil – 7

Snažil se nahradit Limberského, což se mu převážné dařilo. Aktivní dopředu, výborná spolupráce s Krejčím. Důležitý při standardkách, asistoval Kadeřábkovi.

Darida – 6

Běhavý motor zálohy. Vyhovovala mu spolupráce s kreativními kolegy ve středu pole Plašilem a Rosickým. Nebyl tolik v koncovce, spíše on měl zacelit díru po Váchovi, což se povedlo.

Plašil – 7

Nejdříve se trochu seznamoval s atmosférou, tempem i novými kolegy, ale díky své fotbalovosti brzy zapadl a patřil k nejaktivnějším hráčům. Nebál se hrát, za což byl odměněn vítězným gólem z kategorie Haluzových.

Dočkal – 6

Podobný výkon jako v předešlých zápasech za nároďák, s tím rozdílem, že se tentokrát netrefil. Má výborné chvilky, ale stejně tak dokáže zazdít či zpomalit slibně se rozvíjející útok. V kombinaci byl platný, s Kadeřábkem si rozumí ze Sparty a bylo to znát.

Rosický – 7

Čeká se od něj každý zápas, že bude táhnout mužstvo, že bude rozhodovat zápasy a soupeři to vědí. Zdvojují ho a nebojí se na něj přitvrdit. Má to trochu složitější než ostatní, ale díky tomu mají kolegové v záloze více prostoru. Je zvyklý to na sebe vzít, umí v rychlosti přejít střed hřiště, je rozdílový.

L. Krejčí -  6

Dříč na levé straně, mraky náběhů, výborná spolupráce s Lafatou. Problém má v koncovce, není to typický střelec. Ikdyž má čas na zakončení, většinou selže. To se mu stalo i v první půli s Islandem. Jinak byl tradičně poctivý dozadu, nic nevypustil. Stejně jako Kadeřábkovi mu tolik nešly centry, vyjma toho úvodního, po kterém měl Lafata velkou šanci.

Lafata – 7

Je vidět, že je ve formě, v pohodě. Byl ve čtyřech šancích, a i když žádnou nedal, byl stálým nebezpečím. Pro mě je nejdůležitější, že se hráč do šancí dostane. Navíc byl důležitý i v přechodové fázi, většina míčů z obrany míří na něj. Zvládl svou roli, ve střílení gólů ho tentokrát zastoupili kolegové.

Střídající:

65´ Pilař – 6

Jako obvykle šel do utahanější obrany, kterou mu Krejčí rozběhal. Rychle zapadl a byl platným článkem ofenzívy ve druhé půli.

82´ Necid – nehodnocen

92´ Procházka – nehodnocen

Hodnocení zápasu připravil Luděk Zelenka, bývalý ligový fotbalista, nyní spolukomentátor v České televizi.

Komentáře

    Okomentuj článek, zatím tak nikdo neudělal

Pro okomentování se musíš zaregistrovat nebo Přihlášení.