Hodnocení "KVALDY" pohledem ze studia

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

HODNOCENÍ KVALDY NA EURO 2016 POHLEDEM FOTBALOVÉHO EXPERTA LUĎKA ZELENKY

O zhodnocení nedávno skončené a pro nás velice úspěšné kvalifikace na EURO 2016 ve Francii jsme požádali fotbalového experta ze studia ČT. Luďku, jak jsi celou kvalifikaci viděl ty?

Po rozlosování jednotlivých kvalifikačních skupin se optimistů, kteří by věřili postupu, v Česku našlo opravdu málo. Nizozemsko, Turecko, Island = supertěžký los. Navíc už nekope Poborský, Nedvěd ani Koller a Rosický je víc na marodce než na hřišti. Co s tím, to nedá do kupy ani Vrba.

Faktor 1. Skvělý start
Hned na úvod kvalifikace se naši utkali s favority skupiny, Nizozemsko jsme porazili 2:1 i díky dárku od sebevědomých hostů a velké porci štěstí. Vyhráli jsme v Turecku, doma s Islandem, prostě na co jsme sáhli, to se dařilo, Vrba byl panem Dokonalým a národ opěvoval nové hvězdy: Dočkala, Lafatu, Limberského nebo Čecha. Skvělý teamwork, soudržnost, disciplína a taky potřebná klika.

Faktor 2. Pavel Vrba
Byl Peltovým vysněným trenérem a nakonec, byť s komplikacemi, svazovou smlouvu podepsal. Fanoušky, tedy téměř 10 milionů trenérů, měl na své straně, přestože v přípravných zápasech ani jednou nevyhrál. V kvaldě, tedy mačích o všechno, se to zlomilo a Vrba zmatkoval pouze na tiskovkách, pod palbou otázek. Na place byl sebejistý a progresivní.

Faktor 3. Sázka na hráče Synot ligy
Za vlády trenérů Brücknera či Bílka to bylo nemyslitelné, kostru reprezentace tvořily české hvězdy z evropských velkoklubů. Po českých trávnících pobíhal pouze komparz. Po generační výměně se toho ale hodně změnilo. Ze zahraničí byli k dispozici snad jen Čech s Rosickým v Anglii, Plašil ve Francii nebo možná Darida v německé Bundeslize, ale jinak Vrba musel sáhnout do Sparty, Plzně či do Liberce. A oni to ti hoši unesli, i díky klubovým startům v Evropské lize zvládli zásadní role v nároďáku a z velkých jmen soupeřů se nepo…

Faktor 4. Špatná forma soupeřů
Už po osmi zápasech jsme slavili postup a to „jen“ s 19 body. Kromě Islandu, který měl stabilní formu, se ostatní soupeři stejně jako my nevyhnuli neočekávaným ztrátám. Nizozemsko bez Robbena bylo úplně mimo, Turecko se chytlo až výhrou právě s Tulipány a Lotyši s Kazachstánem brali soupeřům body přesně tak, jak se to Čechům hodilo. Prostě nám to ve skupině hrálo všechno do karet a nakonec jsme urvali dokonce první flek!

Faktor 5. Štěstí
Nechci na to svést postup, ale prostě pokud nemáte v rozhodujících chvílích štěstí, dlouhodobě nemůžete uspět. A Vrba zkrátka je trenér klikař, to už je teď jisté. Hráči, které držel, se buď rozehráli ke slušným výkonům, s výjimkou Krejčího, nebo se dokonce stali oporami týmu. Věřme tomu, že bude mít při výběru hráčů zlatou ruku i ve Francii!