Konečně nás taky Zelí někam vyvez

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

"KONEČNĚ NÁS TAKY ZELÍ NĚKAM VYVEZ"

Dnešní sloupek jsme věnovali našemu kamarádovi a známému fotbalovému šoumenovi Luďkovi Zelenkovi, který vyrazil na zápas LM se svými přáteli. A výlet to byl věru povedený. No, Luďku, pověz nám, jaké to bylo?

Celkem nás bylo pět kamarádů z naší čtvrti, tedy z Vratislavic nad Nisou, mimochodem bydlí tam třeba i Josef Šural. Důvod byl jasný, dva kluci mají v tuto dobu čtyřicáté narozeniny, tak jsme jim jako dárek dali výlet na Bayern u příležitosti zápasu LM.

Zásadní bylo, že jsme si to chtěli užít všichn i, tak jsme nevolili klasické auto, ale obytný vůz. Nechtěli jsme hned po zápase jet dlouhou štreku domů, a tak jsme zůstali spát vedle stadionu a ráno si ještě udělali prohlídku stadionu i síně slávy. Úžasný zážitek.

Na stadion jsme dorazili asi dvě hodiny před výkopem, kvůli obavám ze složitého parkování. Ty se naštěstí nepotvrdily, organizace parkoviště byla skvělá a my si v pohodě našli klidné místo, kvůli nocování. Hodinu před začátkem zápasu jsme byli na místě.

Díky podpoře od Top4Football jsme všichni byli vybaveni novými dresy Arsenalu, takže bylo jasné, ke komu patříme, a díky Petrovi Čechovi to myslím bylo i logické. Nutno dodat, že na hlavní tribuně už žádný další blázen v dresu Gunners nebyl a že už během první půle jsme domácím fans byli pro smích. Bayern hrál jako dobře namazaný stroj a Arsenal kromě neuznaného gólu ani neměl šanci vzdorovat. Rozdíl byl markantní, Bayernu se dařilo skoro všechno a ani Čechíňo Arsenal nespasil. Atmosféra byla úžasná, neuvěřitelně zmáknutá chorea a oslavné chorály, překřikování jižní a severní tribuny, to jsem zatím nezažil ještě na žádném stadionu.

Už jsem s fotbalem zažil dost, a to jednak jako hráč a taky jako expert ČT, ale tenhle zážitek ve mně zůstane do smrti, husí kůže prakticky celý zápas, asi mi byla kosa, kultura fandění, úroveň všech, kteří se starají o organizaci,o to, jak zvládnout 70 000 lidí. To všechno mi ukázalo, jak to bude vypadat u nás v roce 2050. Možná.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat Top4Football, protože jsem měl možnost celý zapas sledovat soustrastné pohledy fanoušků Bayernu: jako tomuhle ty fandíš? :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.