Na slovíčko s Franzem – Zhodnocení sezóny 13/14

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

Na slovíčko s Franzem

Plzeň a LM

Před dvěma lety, kdy Plzeň dokázala držet krok s mužstvy jako AC Milán a FC Barcelona a dokonce porazila Bate Borisov a postoupila do jarních bojů Evropské ligy, tak letos přišlo tvrdé setkání s realitou, kterou ukázalo hranice českého klubového fotbalu, i když Plzeňští tomu výrazně nepomohli nevhodně zvolenou taktikou pro zápas v Mnichově, kde trenér Vrba naordinoval striktně defenzivní styl a z něhož vyšla, tedy spíš nevyšla ani jedna střela na bránu. Přece jen však zápas s Bayernem ukázal, že mužstvo určitou sílu má. 

Rozkolísanost Liberce

Liberec je pro mě velice příjemným překvapením, se kterým asi málokdo počítal. Trenér Šilhavý odvádí solidní práci s omezenou šířkou kádru. Hrají atraktivní fotbal. Přispěl k tomu návrat Kováče do české ligy, který řídí skvělou Libereckou defensivu nadstandardními výkony a v útoku se daří reprezentantu Rabušicovi a kvalitně ho podporuje Fleišman. Jak jsem řekl, je ale cítit jejich úzký kádr, který se podepisuje na výsledcích v Gambrinus lize. Je jen otázkou času, kdy se klíčovým výše zmíněným hráčům stane něco podobného, jako Limberskému v Plzni, kdy jeho zranění přičítám abnormální vytíženosti. Plzeň ale díky svému širokému kádru dokáže tento výpadek víceméně kvalitně zacelit. Věřím, že nám Liberec bude dělat radost i v dalších bojích EL na jaře.

Nováček Znojmo

Tak se Znojmem nikdo nepočítal a snad stále nepočítá. Mužstvo, které nehraje na domácím stadionu však dokázalo v posledních kolech bodovat a již není poslední. Určitou roli hraje fakt, že zahajovací sestava Znojma na začátku čítala 7 prvoligových nováčků! To je fakt, který hru dokáže ovlivnit. Co se týče herního projevu, ten je na nováčka velice příjemný, řekl bych nebojácný. Uvidíme, co s nimi udělá návrat do domácího prostředí, tedy pokud se stihnou úpravy na stadionu v Husových sadech ve Znojmě. 

Slavie u dna

Tento klub raději nebudu vůbec komentovat.

Sparta půlmistr

Samozřejmě mám radost, jak se mému srdcovému týmu daří. Sparta se opírá o konzistentní výkony klíčových hráčů, kteří neměli tuto sezónu bez větších výkyvů. Zde bych vyzvedl pár jmen. Určitě se mi libí mladý stoper Brabec, který roste ve výraznou osobnost. Dále je to pro mnohé fanoušky nedoceněný Vácha. Je to dříč, bojovník a organizátor, z jeho schopností těží, pro mě hvězda této sezóny, Hušbauer a velice kvalitní nákup Sparty, kreativní Dočkal, který do systému hry přináší nápaditost a překvapení. Určitě je znát i role trenéra Lavičky, který dokázal namixovat fungující koktejl i s případnými náhradníky, jako například Bednář, který má ze střídačky stejný počet zásahů jako elitní střelec Lafata. Mimochodem ten ukázal ve Spartě i svoji další tvář, viz. jeho gól z dálky či jak si chodí pro míče do hloubi pole a snaží se o mezihru. Spartě to funguje!

Pro Top4football.cz
Franz Straka

Komentáře

    Okomentuj článek, zatím tak nikdo neudělal

Pro okomentování se musíš zaregistrovat nebo Přihlášení.