Novinky NIKE

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

NIKE PŘEDSTAVILA NA INNOVATION SUMMIT 16 FOTBALOVÉ NOVINKY

Energii, kterou do sportovního výkonu vložíte, nedokáže nahradit žádné vybavení. Přesto ale existují způsoby, jak svoje úsilí co nejvíc zhodnotit a dosáhnout ještě lepších výsledků. Nike má za cíl vyrobit vybavení, které umožní ukázat to nejlepší, co v každém je. Ve spolupráci s fyzioterapeuty a odborníky z oblasti chemie a fyziky proto neustále inovuje výrobky tak, abychom se mohli soustředit jenom na dokonalý sportovní prožitek. A to platí i ve fotbale!

KRÁSNÝ SPORT, NE VŽDY KRÁSNÉ PODMÍNKY
Všichni fotbalisté ten problém znají. Ano, i tak prozaická věc jako bláto na hřišti má velký vliv na výkon a hlavně rychlost. Přidává botě zbytečnou váhu navíc a kromě toho hráče nutí preventivně zpomalovat. „Klíčem k úspěchu bylo poznat molekulární strukturu bláta, abychom mohli vyvinout hydrofilní povrch, který zabraňuje zanášení podrážky. Přestali jsme přemýšlet nad tím, jak vodu odpudit, a začali jsme se zabývat tím, jak ji využít,“ říká Jeremy Walker z týmu vědců, kteří na výzkumu pracovali. Technologie, patentovaná jako Nike Anti-Clog Traction, slibuje revoluci i v ostatních sportech, které se také potýkají s rozbahněnými hřišti. Boty budou dostupné od dubna.

ZROZENY PRO RYCHLOST
Nová verze bot Mercurial Superfly je navržená s jedním hlavním cílem: dosáhnout maximální rychlosti. „Tyto boty jsou lehčí, pevnější, postavené na vědeckých poznatcích a vytvořené tak, aby dobře pracovaly s chodidlem a umožnily rychlost ve všech podmínkách,“ říká designér společnosti Nike Jeongwoo Lee, který aplikuje své předchozí zkušenosti z navrhování rychlých aut právě při designu fotbalové obuvi. Navrhl botu tak, aby co nejlépe kopírovala anatomii chodidla. „Podrážka je ještě lehčí než u předchozího modelu a zároveň je ohebná, aby byla mezera mezi chodidlem a botou co nejmenší. Předtím jsme pracovali s plochou podrážkou, ale chodidlo ploché není,“ říká Lee. Nový model Mercurial Superfly navíc umožňuje zastavit z plné rychlosti prakticky na místě, takže hráči mohou využít svoji plnou rychlost. Cristiano Ronaldo patří mezi uživatele bot Mercurial: „Jsou jako můj postoj. Jsem totiž přímočarý a agresivní hráč. Tvar bot mi připomíná můj vlastní charakter a hraje se mi v nich velmi dobře.“

KAŽDÝ DETAIL VYLADĚNÝ – OD HLAVY AŽ K PATĚ
Fotbalová souprava Vapor Kits with Nike Aeroswift je opravdu v každém detailu vyladěná tak, aby sportovci mohli podat ten nejlepší výkon. Nové revoluční vlákno použité na dresy odvádí pot o 44 % procent lépenež předchozí typ a také schne o třetinu rychleji. Na základě reakcí hráčů deseti národních týmů, kteří v soupravě Nike odehráli mistrovství světa před dvěma lety, byly na nový set použity dva druhy úpletů– dvojitý úplet tam, kde je nutná větší odolnost a pevnost, a jednoduchý úplet na místech, která musí být prodyšná. Další novinkou jsou kraťasy s pružným pásem, které budou poprvé ze stejného materiálu jako dres, takže hráčům umožní větší flexibilitu a pohodlí. „Ze všech pozitivních reakcí, které jsme dostali od hráčů, jsou nejnadšenější ty na kraťasy. Jsou mnohem pohodlnější než kterékoli předtím,“ vysvětluje Martin Lotti, kreativní ředitel společnosti Nike. Všechny tyto novinky obléknou hráči Anglie, Brazílie, Francie, Portugalska a Spojených států amerických. Nike nezapomíná ani na ochranu životního prostředí – každá souprava je vyrobena z nejméně 160 recyklovaných plastových lahví.

NOVÁ SEZÓNA, NOVÝ STYL
Novou sezónu je potřeba přivítat v novém, třeba s barevným Radiant Reveal Pack. Všechny čtyři modely bot – Hypervenom, Magista, Mercurial i Tiempo – budou dostupné od konce března. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.