Představení nových kopaček Nike Magista

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

Nová Nike Magista odhalena!

 

Revoluce ve světě kopaček

Společnost Nike je odjakživa spojená s inovací, a proto se není čemu divit, když pár měsíců před MS 2014 v Brazílii představila novou řadu kopaček Magista – revoluci, která změní svět kopaček jednou provždy, a to jak po designové stránce, tak po stránce technologické. Jak je již známo, Magista plně nahradí řadu CTR a představí se rovnou v pěti cenových kategoriích. Vlajková loď ponese název Magista Obra, druhý nejdražší model se bude jmenovat Magista Opus, zlatý střední model se bude nazývat Magista Orden a nejlevnější varianty ponesou jména Magista Onda a Ola. Tak jako jejich předchůdci jsou Magista kopačky určeny především hráčům, kteří tvoří útočné situace a diktují tempo hry. Čím se nové kopačky pyšní si uvedeme na následujících řádcích.

Drawing

Staronový Flyknit

Hlavní novinkou je samozřejmě technologie Flyknit, kterou již bylo možné spatřit na vybraných běžeckých botách Nike od roku 2012. Její vývoj trval téměř čtyři roky a zatím to vypadá, že se nám čekání vyplatilo. A co, že to vlastně je? Technologie Nike Flyknit má podobné vlastnosti jako pavučina. Svršek s touto technologií je silnější než ocel, ale přitom je neuvěřitelně tenký a lehký. Díky této technologii má bota ultra-nízkou hmotnost, ale přitom poskytuje potřebnou podporu díky pevným vláknům. Kopačky Magista ovšem využívají zcela nový Flyknit design, který poskytuje dokonalý pocit stability se speciálním límcem Dynamic Fit, jež elegantně končí nad kotníkem a jehož hlavním cílem je udržet kotník zafixován tak, aby noha byla vždy v perfektní a přirozené pozici.

Nike Magista Nike Magista

NikeSkin vrací úder

Svršek kopačky se mimo jiné pyšní speciální 3D vrstvou, která poskytuje více místa pro dokonalý kontakt s míčem a dodává extra frikci pro lepší pocit jak při střelbě, tak při přihrávkách. Samozřejmostí je také voděodolnost, o kterou se stará známá technologie NikeSkin, jenž se poprvé představila na kopačkách řady Hypervenom. NikeSkin vrstva je tenká pouhých 0.1 mm, ale to ji v žádném případě nebrání vykonávat svojí funkci na jedničku.

Podešev je tvořena kombinací nylonu a materiálu známého jako Pebax®, který zaznamenal svojí premiéru již na kopačkách Nike Green Speed. Kombinace těchto materiálu poskytuje jedinečnou sílu pro rychlou změnu směru, unikátní tvrdost a flexibilitu, tam kde je nejvíce potřeba. Osazená je kónickými kolíky, které zajišťují výbornou oporu ve všech směrech.

Jak to vidíme?

Jak je vidět na okolních obrázcích, nejedná se o žádné fešáky. Ve fotbale však nejde o to, aby si na hřišti vypadal jako manekýn, ale o to, aby si na nohách měl takové kopačky, které ti dodají rychlost a sílu bez toho, aniž by tě jakýmkoliv způsobem omezovaly. A to podle názorů hráčů jako Andrés Iniesta, Mario Götze, Thiago Silva či David Luiz splňují na jedničku. Celosvětově budou kopačky Magista k předobjednávce dostupné od 29. dubna a v prodeji budou oficiálně od 22. května. Pro další informace o jejich dostupnosti v ČR sledujte náš Facebook.

Chceš aktuální informace o Nike Magista?

Komentáře

    Okomentuj článek, zatím tak nikdo neudělal

Pro okomentování se musíš zaregistrovat nebo Přihlášení.