Nové dresy Manchesteru City

Manchester City obdržel svou historicky první sadu dresů s Pumou na hrudi. Sadu dresů, která odkazuje na historii samotného města, a především na jeho industriální a kulturní dědictví. Domácí i venkovní dres pro sezónu byl odhalen veřejnosti stylově a symbolicky – na události v průmyslové čtvrti Manchesteru za účasti lokální hudební scény.

Vypadalo to spíše jako oslava, a že v modré časti Manchesteru opravdu je co oslavovat po poslední sezóně. Naprosto unikátní zisk všech tří domácích trofejí (čtyř, pokud počítáme Community Shield) se nesmazatelně zapsal do historie a družina Pepa Guardioly má bezpochyby v plánu v nastaveném trendu pokračovat.

Puma x Man City kit launch

Ve čtvrti Mayfield se tak na odhalení dresů pro sezónu 2019/20 uspořádala pompézní akce, kde se kromě očekávaných hostů Sergia Agüera a Oleksandra Zinchenka objevil se svým vystoupením i rapper a dlouholetý fanoušek City Bugzy Malone. Puma tak dává jasně najevo důležitost hudby a umění v tomto novém partnerství. Nejde jen o fotbal, jde o celou fotbalovou komunitu, celé město.

Na domácím Etihad Stadium budou Cityzens při svých taženích za dalšími trofejemi oblékat typickou klubovou světlou modř, bez které si partu kolem Sergia Agüera ani neumíme představit. Ta je poprvé v historii doplněna a zvýrazněna fialovou barvou, jež doposud sloužila především u dresů venkovních. Nenápadným, ale sympatickým detailem je pak vlnovitý vzor vzdávající hold tkalcovským stavům hojně používaných v Manchesteru za průmyslové revoluce.

Puma x Man City kit launch

O něco extravagantnějším můžeme nazvat dres venkovní, při jehož tvorbě se designeři inspirovali 80. a 90. léty, kdy v Manchesteru rozkvétala nová generace hudební scény. Příval mladých skupin, DJs a rozmanitý klubový život Puma symbolicky zvěčnila pomocí žlutých pruhů na rameni a barevných zakončení rukávů. Hravý design na černém pokladu tak vytváří zajímavou siluetu, na kterou si fanoušci City určitě rádi zvyknou.

Puma x Man City kit launch

Oba dresy také připomínají významné klubové jubileum, klub totiž slaví již 125 let své existence. A těžko nesouhlasit s tím, že si právě nyní prožívá jedno z nejpovedenějších období, ne-li to úplně nejlepší. Fanoušci se tak na nadcházející sezónu ve zbrusu nových dresech od Pumy mohou rozhodně těšit.

Mikoláš Bartoš – Top4Football.