Recenze kopaček Nike a adidas

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

SROVNÁNÍ KOPAČEK NIKE A ADIDAS

Revoluce. Dvě ikonické značky módního fotbalového průmyslu vytasily esa z rukávu. Čistý chaos a odvážný tah značky adidas, který může tvořit budoucnost. Na druhé straně vlajková loď Nike, která zajímá světla reflektorů a je symbolem inovací. Přinesly nové technologie to, co se s jejich vydáním očekávalo? Na to jsme se v Top4Footbal podívali a nazuli jsme nové adidas X16+ Purechaos a Nike Mercurial Superfly V.

Flyknit versus techfit®. Průlomový materiál, který se u obou značek ukazuje v celé své kráse. U modelu kopaček Superfly Flyknit představuje technologii, která se s nazutím stává součástí vaší nohy. Umožňuje tak maximální přilnavost a dodává pocit jistoty. Navíc nezpůsobuje nepříjemné otlačení před dostatečným prošlápnutím boty. Flyknit přechází plynule k Dynamit Fit Collar. Pružný lem zajišťuje stabilitu a pohodlí a drží nohu ve správném tvaru. Což ale některých fotbalistům nemusí plně vyhovovat. Model Superfly totiž neumožňuje dostatečnou flexibilitu při prudkých změnách směru, ale na druhou stranu vás chrání před nerovnováhou a potenciálním zraněním. 

Velmi obdobnou technologií je techfit® firmy adidas. Kopačky X16+ od první chvíle nazutí obepnou vaší nohu a přizpůsobí se jí. Bota skutečně vytváří úzký, aerodynamický pocit, na který si však chvíli můžete zvykat. Zároveň však svou přilnavostí supluje Dynamit Fit Collar. Kopačka nicméně neztrácí na flexibilitě.

Svršek obou kopaček podporuje technologie ACC (All Conditions Control) u Nike a NSG (Non-stop grip) u adidasu, a přináší podobně sebevědomou kontrolu nad míčem. U kopaček Superfly máte pocit měkkého jemného doteku, zatímco adidas vám dodá pocit razance a neoblomnosti. 

Design má být pýchou a také třešničkou na dortu modelů kopaček. Nike není nikdy konzervativní, což ukazuje i s desátou generací kopaček Mercurial. Vzbuzuje emoce a nadšení. Pobuřuje, ale i ohromuje. Nelze ji přehlédnout. Adidas vystoupil z řady se skrytým šněrováním a zvolil odvážnou zářící kolekci, která se musí líbit. 

Krok do budoucnosti s nezkrotným živlem, či zářivým elementem? Výběr je na tobě. My doporučujeme obě z nich! 

Autor: Jakub Jonáš - Top4Football

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.