Top zajímavosti MS

Fotbalové Mistrovství světa v Rusku nás baví již několik dní. Nejlepší světové reprezentace úpěnlivě bojují o nejcennější trofej. Selhání se rovná zatracení. K úspěchu musí vytasit svůj nejšikovnější um a také překonat hranice možného. Kdo se k tomu již přiblížil? Připravili jsme pro tebe nejen zajímavosti, ale i statistiky vstřelených gólů jednotlivými kopačkami.

Zápis do historie
Cristiano Ronaldo se stal se svých 33 letech a 130 dnech nejstarším hráčem v historii světových šampionátů, který vstřelil hattrick. Zároveň to byl jeho 54. kariérní hattrick, který CR7 zajistil, že se prosadil teprve jako čtvrtý hráč historie na čtvrtém šampionátu.

Cristiano září v kopačkách Nike Mercurial Superfly.

Důležitost okamžiku
Jen 4 minuty a 7 vteřin dělilo penalty Francie a Austrálie ve vzájemném zápase. Jedná o se nejkratší časový úsek, mezi kterým rozhodčí odpískal dva pokutové kopy v historii MS.

I mistr se někdy utne
Lionelu Messimu se proti seveřanům z Islandu příliš nedařilo. Z jedenácti střel nedokázal ani jednou přesně zamířit, a navíc neproměnil svou čtvrtou penaltu z posledních sedmi pokusů. Frustrace.

Mistrovská kocovina
Úřadující mistři světa z Německa prohráli svůj úvodní zápas šampionátu proti Mexiku 0:1. Stalo se tak na třetím šampionátu po sobě, aby obhájce trofeje nezvítězil ve svém prvním zápase. (Itálie 1:1 Paraguay v roce 2010 a Španělsko 1:5 Nizozemsko v roce 2014). Oba dva týmy pak následně nepostoupili ze skupiny.

Ostrostřelci
Gól Philippe Coutinha byl již 37. gólem, který Brazilci vstřelili od roku 1966 za vápnem. Mají tak o 11 gólů více než druhý nejúspěšnější tým v této statistice.

Philippe Coutinho střílí góly v kopačkách Nike Mercurial Vapor.

Záhadná magie
Írán se stal prvním týmem od roku 1966, který za druhý poločas nedokázal vystřelit na branku soupeře, a přes to vstřelil gól.

Statistika vstřelených gólů jednotlivými kopačkami.

(Mezi vstřelené góly se počítá jakýkoliv gól vstřelený daným hráčem).